Mavi Laboratuarlar Grubu Türkiyenin her yerinde
KargoTest nedir ?

İstanbul dışında ikamet edip, laboratuvarımıza gelemeyen hastalarımız için başlattığımız yeni bir hizmettir.


Nasıl Başvurulur ?

Yaptırmak istediğiniz testlerle ilgili bilgi almak için laboratuarımızı arayınız ( 0850 360 06 05 )

Adresinize numune transporter ( numune kabı ve taşıma çantası ) yollayacağız. En yakın sağlık biriminde kanınızı aldırdıktan sonra anlaşmalı kargo firmamızla herhangi bir ücret ödemeden laboratuvarımıza yollayınız.


Laboratuvar sonuçlarınız çıktığında;
 • SMS ile bilgilendirileceksiniz
 • Size yollayacağımız özel şifreniz ile web sayfamızdan sonuçlarınıza ulaşacaksınız.
 • Sonuçlarınız ve faturanız dilediğiniz adrese yollanacaktır.

Gizlilik temel ilkemizdir, yukarıdaki seçeneklerden hangileri ile sonuçlarınıza ulaşmak istediğinizi talep formunda işaretleyebilirsiniz.Cinsel yolla bulaşan hastalıklara (CYBH) klinik tanı koyulmasında karşılaşılan ana problem; bakterilerin ve virüslerin hastalığa özgü belirti vermeden seyretmesi veya diğer enfeksiyonlarla aynı belirtileri paylaşabilmesidir. Bununla beraber, cinsel yolla bulaşan hastalıkların çoğunlukla beraber taşınmasından dolayı; şüpheli cinsel temas sonrasında Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkların beraber yapılması önerilmektedir.


Kimler Risk Altındadır ?
 • Korunmasız ilişkide bulunmuş bireyler
 • Cinsel yolla bulaşmış herhangi bir hastalığı taşıyanlar
 • Cinsel yolla bulaşmış hastalıklardan birini geçirmiş ve iyileşmiş bireyler
 • Birçok cinsel yolla bulaşan hastalık klinik belirti vermediğinden cinsel açıdan aktif tüm bireyler
 • Partnerinin hastalık taşımadığından emin olmayan bireyler
 • Genital bölgede semptomlar gösteren bireyler
 • Birden fazla cinsel partneri olan bireyler
 • Uyuşturucu kullanan bireyler (Enjektörün paylaşıldığı durumlarda HIV ve hepatit B gibi ciddi hastalıklar bulaşabilmektedir.)


Laboratuara gelmeden Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklarla ilgili testleri ne zaman ve nasıl yaptırabilirim ?

Cinsel yolla bulaşan hastalık testlerimiz, hastalığın erken dönemde saptanabilmesini ve tanının en erken safhada koyulmasını sağlamaktadır. Şüpheli ilişkiden 14 gün sonra yaptırabilirsiniz.


Cinsel yolla bulaşan hastalıklarla ilgili testlerin yapılabilmesi için gerekli olan numuneleri size gönderilen numune transportunun içindeki kan tüplerine size en yakın sağlık kuruluşundan kan aldırarak laboratuarımıza gönderebilirsiniz. Dilerseniz laboratuarımıza gelerek de numune verebilirsiniz.


Size göndereceğimiz numune transportunun içindeki tüplere örnekleri aldırdıktan sonra herhangi bir ücret ödemeden anlaşmalı kargo firmalarımızla laboratuarımıza ulaştırabilirsiniz.


Numunelerin kargoyla gönderilmesi test sonuçlarını herhangi bir şekilde etkilememektedir çünkü size gönderilen numune transportu kan ve ilaç gibi tıbbi numuneleri taşınması için özel üretilmiştir.


Numune Transportu laboratuarımıza ulaşdıktan sonra testleriniz en kısa sürede sonuçlanmaktadır. Testleriniz tamamlandıktan sonra kayıt için vermiş olduğunuz cep telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilecektir.


Raporlarınız ise kayıt sırasında vermiş olduğunuz e-mail adresinize gönderilecektir. Dilerseniz internet sitemizde online sonuç bölümündende raporlarınıza ulaşabilirsiniz.


Numune transportunun size gönderilebilmesi için test panelinin ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Ödeme işlemlerini banka havalesi ile gerçekleştirebilirsiniz


TELEFON NUMARAMIZ 0850 360 06 05


Kargotest Başvuru Formu için TIKLAYINIZ